SİGORTA SUBEM

Birlikte Geleceğe Yürüyoruz...

Sigortacılığı resmi olarak yapmak isteyen kişilerin önünde iki yol bulunmaktadır: Sigorta acentesi olmak ya da büyük bir ana acentenin resmi sigorta şubesi olmak. İki seçeneği de değerlendirirsek;

Eğer sigortacılığı acente olarak yapmayı düşünüyorsanız öncelikle bir şirket kurmalısınız. Bu şirket gerçek kişi işletmesi, limited ya da anonim şirket olabilir. Şirket kurulumunun ardından, oda  kayıt işlemleri yapılması gerekmektedir. Kayıtlar tamamlandıktan sonra, sigorta şirketlerine acentelik için başvurmalısınız. Sigorta şirketinin acente şartlarını sağlamalı ve şirkete belli üretim taahhütleri vermelisiniz. Acentelik başvurunuzun kabul edilmesi halinde ise her bir şirket için belirlenmiş bir tutarda teminat mektubu vermeniz gerekmektedir. Tüm bu süreçlerin sonunda elinizdeki acentelikler de yeterli değilse, rekabet etme gücünüz yetersiz kalacaktır.

Diğer yandan; sigortacılığı Sigorta Acente Şubesi olarak yapmayı tercih ederseniz, oda kayıt işlemleri gibi işin başında maliyetli bir sürece girmenize gerek olmayacaktır. Güçlü bir Sigorta Acentesinin şubeliğini yapmak size direkt olarak birçok Sigorta Şirketinin acenteliğini kazandıracaktır. Müşterilere vereceğiniz tekliflerde rekabet etme şansınız artacak, şubeliğini yaptığınız ana acentenin alanında uzman teknik kadrosu ve pazarlama ekibi sizlere her konuda destek sağlayacaktır.

Sigorta Şubem, iş hayatına size sigorta şubesi olarak başlamak ya da devam etmek isteyenlerin başvuracağı bir platform olarak kurulmuştur. Önce sizleri sigortacılık konusunda aydınlatmak, daha sonra geliri sürekli artan bir iş sahibi olmanız konusunda öncülük etmeyi hedeflemektedir.

sigortasubem.com